Czy można nie mieć pracy przez rok, chociaż życie jest nieprzyjemnie drogie? To jest książka o tym, jak się mieszka w domu z widokiem na kulę ziemską, czym można się pożywić w mieszkaniach zmarłych sąsiadów, jak się czuje pani w kiosku Ruchu i kto kradnie spod domów azalie. Jedna z bohaterek postanawia zamieszkać w wannie, bo jest jej smutno w Warszawie. Ale wbrew pozorom to bardzo wesoła i pouczająca książka. Można się z niej dowiedzieć, jak powstaje człowiek albo z czego ugotować Polsce smaczną zupę. Poza tym moc wskazówek dla roślin, jak opiekować się ludźmi i dzieje z życia bazaru. Można kupić i czytać zamiast żyć - świetny pomysł na każdą porę roku. / Powyższy opis pochodzi od wydawcy/.
Victor Mancini - maniak seksualny umawiający się na randki na mityngach dla uzależnionych - celowo dławi się w restauracjach. W ten kontrowersyjny sposób zdobywa fundusze na zapewnienie opieki śmiertelnie chorej matce. W miarę rozwoju wydarzeń ta na przemian wesoła i przygnębiająca historia staje się coraz bardziej dziwaczna, szokująca i mroczna. "Udław się" po raz kolejny wciąga w hipnotyzujący, perwersyjny świat Chucka Palahniuka. Kontrowersyjna powieść Chucka Palahniuka - miejscami obrazoburcza, miejscami ocierająca się o pornografię - pierwsza z jego powieści na liście bestsellerów "New York Timesa". /Powyższy opis pochodzi od wydawcy/.
Czy można nie mieć pracy przez rok, chociaż życie jest nieprzyjemnie drogie? To jest książka o tym, jak się mieszka w domu z widokiem na kulę ziemską, czym można się pożywić w mieszkaniach zmarłych sąsiadów, jak się czuje pani w kiosku Ruchu i kto kradnie spod domów azalie. Jedna z bohaterek postanawia zamieszkać w wannie, bo jest jej smutno w Warszawie. Ale wbrew pozorom to bardzo wesoła i pouczająca książka. Można się z niej dowiedzieć, jak powstaje człowiek albo z czego ugotować Polsce smaczną zupę. Poza tym moc wskazówek dla roślin jak opiekować się ludźmi i dzieje z życia bazaru. Można kupić i czytać zamiast żyć – świetny pomysł na każdą porę roku.
Powieść rozgrywająca się w obozie, która nie jest jednak powieścią ani o wojnie, ani o zagładzie. Świat, w którym kaci stają się ofiarami: swojej przeszłości i pożądliwości, swoich namiętności i marzeń. Wojna jest tu z jednej strony doświadczeniem historycznym, ale z drugiej staje się psychologicznym laboratorium, w którym obserwować można zderzanie się postaw, charakterów i doświadczeń.
Albert Blume służy jako oficer w jednym z obozów koncentracyjnych w Polsce, nad którym pieczę sprawuje demoniczny komendant Zimmler. Pewnej nocy Albert wraz z przyjacielem Fritzem znajdują skrzynię, której zawartość na zawsze odmieni losy ich wszystkich. Powstaje tylko z pozoru prosty plan wyniesienia skrzyni z obozu i ucieczki. Może wszystko byłoby łatwiejsze, gdyby nie więźniarka, z którą Albert potajemnie się spotyka, gdyby nie jego sny, w których prześladuje go wizja nieba, czyśćca i piekła, gdyby nie przeszłość...